Hakkımızda

 

Kuruluş Tarihimiz: 1991

Zeytinburnu Demirciler Sitesi konumu itibariyle gerek İstanbul gerekse ülkemizin önemli iş merkezlerindendir. Zeyport uluslararası ithalat ve ihracat limanı, raylı sistem ile havaalanına ve şehrin her noktasına kolay ulaşım imkanlarına sahip olan kentimizin ve ülkemizin en değerli siteleri arasındadır

 

Türkiye nin en büyük açık hava yapı marketi olan sitemiz  10 cadde ve 690 işyeri, 5.500 çalışanı, günlük ortalama 13.500 ziyaretçisi, 9 Banka Şubesi, 1 Camii, 1 Spor Kulubu ve Halı Sahadan oluşan sitemiz, gerek bulunduğumuz bölge gerekse ülkemizde çok önemli bir sanayi ve ticaret kompleksi haline gelmiş, son yıllarda yurt dışından da girişimci ve tüccarların dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

 

1970 yılında S.S. İstanbul Demirci Esnafı Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi adı altında güç birliği yaratan üyelerimiz , 1972 yılında faaliyet göstermiş olduğumuz arazinin ulaşım imkanlarına yakınlığı ve gelecekte ki stratejik konumunu öngörerek satın alınmasına karar vermişlerdir .Plan ve projelerin oluşması sonrası 1984 yılında ilk kuraların çekildiği Zeytinburnu Demirciler Sitesi, 1990 yılında inşa ve oluşum aşamasını tamamlayıp ülkemiz için katma değer yaratmaya başlamıştır.

Bölgemizdeki değişiklikler, sitemizdeki faaliyet gösteren imalathane, esnaf ve tüccar sayısında artışlar sağlamış, tüccar ve esnafın mesleki dayanışma ve sitemizin ihtiyaçları sonucunda da Mayıs 1991 yılında Perşembe Pazarı Sanayi Sitesi Koruma ve Güzelleştirme Derneği kurulmuştur.